Mistrz Polski w Olsztynie.. blisko sensacji!

Mar 27 2021

1/8 Pucharu Polski, tak dziś do Olsztyna przyjechał aktualny Mistrz Polski, zespół Górnika Łęczna. Jednak to głównym aktorem tego meczu były nasze olsztyńskie Stomilanki.

Wydawało się przed meczem, że nasz zespół będzie nastawiony na naukę, na lekcje, na ...lanie, a okazało się, że lany poniedziałek jest 5 kwietnia, a dziś w Olsztynie Mistrz Polski, zespół Górnika Łęczna miał okazję zobaczyć zespół Stomilanek jak ...gra.

Olsztyński "One Team" nie przestraszył się w żaden sposób przyjezdnej drużyny, nie oddały również pola gry dla drużyny gości, nastawione bojowo, na grę w piłkę poprzez otwartą grę, aż po jej samą finalizację, nasze zawodniczki były równorzędnym partnerem z Mistrzem Polski do dzisiejszej gry.

Szalenie szkoda tych bramek, które nasze dziewczyny dziś straciły, no szkoda, ...ale z nich zbiorą doświadczenie i spożytkują na mecze ligowe.  Oceniamy bramki?? ..ok , oceniamy dla każdej z drużyn dzisiejszego spektaklu Pucharu Polski w Olsztynie.

Pierwsza bramka dla Górnika to ..chcieliśmy grać, daliśmy ok, zbieramy doświadczenie. Bramka wyrównująca to rzut rożny dla naszego zespołu i ..mamy wyrównanie, Gabriela Kędzia. druga bramka dla Łęcznej to ...nasz zespół mając stały fragment, daje wyprowadzić kontrę dla drużyny "Mistrza Polski" i mamy 1-2. ..wyciągamy wnioski. Trzecia bramka to kolejny prezent z naszej strony, przy otwarciu gry zawodniczka drużyny gości presuje i tracimy gola. Mamy 1-4 bo zespół Górniak z rzutu wolnego daje piłkę do najwyższej na boisku zawodniczki i.. mogło być lepiej przy decyzjach, tracimy i wyciągamy wnioski. Dzieje się.... Stomilanki w drugiej połowie napierają na zespół "Mistrzyń Polski". Stomilanki GOL... 2-4. Konstruujemy grę ofensywną, szybki atak, wymianę podań i decyzja do strzału ....Katarzyna Kałużna i robi się ciekawie i mamy sporą sensację w Olsztynie. Nerwowość w szeregach drużyny gości.... Do końca meczu Stomilanki atakują, drużyna gości stara utrzymać się przy piłce, wieloma możliwościami sztuki "piłkarskiej".

Panie i Panowie ....dziś w Olsztynie odbył się mega mecz Stomilanki II, kontra zespół Mistrza Polski GKS Górnik Łęczna.

Spieszę z gratulacjami dla Stomilanek za świetny mecz, za charakter "One Team", za dzisiejsze widowisko. Dla Trenera za świetnie przygotowany zespołu do dzisiejszego meczu, zresztą jak każdego meczu Stomilanek ..Pater de pugna.

STOMILANKI II OLSZTYN - GÓRNIK ŁĘCZNA 2:4 (1:3)

Bramki:

Kędzia 22’, Kałużna 76’ – Lefeld 15’, Ratajczyk 25’, 30’, Zając 51’

Składy:

Stomilanki: Szczerbaczewicz – Kałużna, Sivakova, Rosiak, Macleans, Lenard,( 86′ Szczepańska) Kędzia, Augustyniak, Tkaczyk (83′ Cichowska), Zawistowska, Trofimiuk.

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Zawadzka, Niedbała, Siwińska, Kaczor, Zając (60’ Głąb), Lefeld (60’ Osińska (87’ Rżany)), Kamczyk, Ratajczyk.

Naszym Stomilankom dziękujemy za dzisiejsze widowisko!

Drużynie Górnika Łęczna gratulujemy awansu do 1/4 rundy.

Przed Stomilankami już 1 kwietnia mecz ligowy w Tczewie, z miejscowym zespołem Pogoni. Mecz o godzinie 12:00.