One Team Stomilanki zdobyły Częstochowę!

Paź 11 2021

Pewnym zwycięstwem zakończył się mecz 1 ligi w Częstochowie. Nasz zespół przeważał przez zdecydowaną większość tego spotkania, zespół gospodyń w zdecydowanej obronie przez cały mecz, próbując wyprowadzać groźne kontry i próbując zagrozić stałymi fragmentami gry.

Już po 3. minutach od rozpoczęcia gry nasz zespół wyszedł na prowadzenie za sprawą Wioletty Tkaczyk. Piłkę w pole karne wrzuciła Paula Krech, strzał Adrianny Rosiak obroniła bramkarka Skry, jednak Wioletta Tkaczyk dobiła futbolówkę i w Częstochowie mieliśmy już 1:0 dla naszego zespołu.

W 12. minucie z boiska wyrzucona została bramkarka Skry Kamila Szulc, która wybiegają po za pole karne sfaulowała wychodzącą na czystą pozycję Adriannę Rosiak i ujrzała czerwoną kartkę. Po pierwszej połowie zdecydowana przewaga Stomilanek. W drugiej połowie już w 47 minucie spotkania nasze zawodniczki prowadziły 2:0. Po zagraniu z lewej strony boiska piłkę ponownie w bramce Skry umieściła Wioletta Tkaczyk.

Przez kolejne minuty spotkania Stomilanki spokojnie rozgrywały kolejne akcje ofensywne i starały się tworzyć groźne akcje podbramkowe i podwyższyć wynik spotkania. W 66 minucie kolejny gol dla naszego zespołu, podanie Katarzyny Kałużnej, zagranie z pierwszej piłki Adrianny Rosiak i sam na sam wychodzi Wioletta Tkaczyk, która zdobywa w tym meczu 3 bramkę. Zespół Skry po jednym z kilku rzutów rożnych w tym meczu, zdobywa bramkę honorową, którą w 81 minucie strzeliła Justyna Matusiak.

Wszystkie bramki dla One Team w tym meczu zdobyła Wioletta Tkaczyk, która nominalnie gra jako ofensywna środkowa pomocniczka, ale trener Dariusz Maleszewski w tym spotkaniu zmienił system gry i przesunął ją do pierwszej linii. Trafił w dziesiątkę. Stomilanki tym zwycięstwem znów udowodniły, że grać będą o czołowe miejsca w 1 lidze.

Skra Ladies Częstochowa – Stomilanki Olsztyn 1:3 (0:1)